2022-2023 Mezuniyet Töreni

Fakültemiz, İlçemizde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Ali Sıtkı Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ’nun da yer aldığı toplu mezuniyet töreni ile 2022-2023 Eğitim- Öğretim Yılı mezunlarını uğurladı. Beşkaza Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektörümüz Prof. Dr. Turhan KAÇAR, Rektör Yardımcısı ve Fethiye Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Ali SÜLÜN, Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Füsun ÖZERDEM, diğer okul Dekan ve Müdürleri, öğretim elemanları ile öğrencilerimizin değerli aileleri katıldı. Öğrencilerimizin tören alanına alınması ile başlayan mezuniyet, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Füsun ÖZERDEM ve diğer okul yöneticilerinin açılış konuşmalarını gerçekleştirdikleri törende, Rektörümüz Prof. Dr. Turhan KAÇAR da bir konuşma yaptı.
Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Füsun ÖZERDEM’in öncelikle mezun öğrencilerimizi tebrik ettiği konuşmasında öğrencilerimize “Hayata dair ise benim size naçizane tavsiyem kendinizi incitmeyin, kendinizi onurlandırın, zira bir insanın sadece bir yaşamı vardır. Kendinize hürmet edin ve esenliğinizi başkalarının ruhunda aramayın. Dünyadaki hiçbir çıkar, verdiğiniz sözü tutmamaya veya kendinize olan saygınızı kaybetmeye değmeyecektir. Bunları her zaman anımsayınız. Ve yine çok sevdiğim bir sözü sizlerle paylaşmadan sizleri uğurlamak istemiyorum. Marcus Aurelius der ki: “Kim ne derse desin ya da ne yaparsa yapsın, ben rengini yitirmeyen bir zümrüt olacağım.” Siz de bunu unutmayın; kim ne derse desin ne yaparsa yapsın, rengini yitirmeyen zümrüt olun ve öyle devam edin. 7. Dönem sonu itibariyle en iyi başarıyı yakalayan Fakültemiz öğrencilerimize takdirlerimi sunmak, aynı zamanda doğaya, ülkemize, dünyaya ve Marmaris’de yaşayan SMA TİP 1 hastası Zehra Dağ bebeğimizin hayatına dokunmak adına “Doğaya Nefes Zehra’ya Can Ol” kampanyası kapsamında sizler adına fidan bağışında bulunduğumu da bu vesile ile bildirmek isterim.” sözleri ile veda ederken Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve birçok ilde yıkama yol açan deprem nedeniyle yaşamını yitiren tüm vatandaşlarımızı ve Üniversitemiz öğrencilerini rahmet ile yad ederek konuşmasına son verdi.
Rektörümüz Prof. Dr. Turhan KAÇAR, yaptığı konuşmasında hayatlarının yeni bir dönemine adım atmak üzere olan öğrencileri kutlayarak,“Lisans eğitimi elbette bir son değil, bugün okulunuzu bitirdiniz ama öğrencilikten mezun olmuş değilsiniz, çünkü öğrenciliğin mezuniyeti yoktur. Unvanımız, mevkiimiz ve yaşımız ne olursa olsun hepimiz hayat boyu öğrenmeye devam ederiz. Hayata adapte olabilmek ve hayatta kalabilmek için öğrenme heyecanımızı sürekli diri tutmak zorundayız. Bütün sorunlarına rağmen buradaki yıllarınızı mümkün olduğunca verimli geçirmiş olmanızı ve yaşadığınız sürece meraklı öğrenciler veya öğrenenler olarak kalmanızı dilerim. Bu duygu ve düşünceler içerisinde, mezuniyetinizi kutluyor, bundan sonraki hayatınızda hepinize sağlıklı, mutlu, başarılarla dolu ve cesur bir ömür diliyorum” dedi.
Törende Fakültemiz bünyesinde bulunan bölümlerin, 7. Dönem sonu itibariyle en iyi başarıyı yakalayan öğrencileri; Turizm İşletmeciliği Bölümünden Zümrüt Ahsen KESİM ve Fadime NUR, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümünden Selin AYDOĞAN ve Selen TÜTÜNCÜ’ye başarı belgeleri takdim edilmiş olup Fakültemiz 1.si Zümrüt Ahsen KESİM, Rektörümüz Prof. Dr. Turhan KAÇAR ve Dekanımız Prof. Dr. Füsun ÖZERDEM eşliğinde, kütüğe plaket çakma ritüelini gerçekleştirdi.
TÜBİTAK 2209/A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2022/1 ve 2022/2 Çağrıları sonucunda hibe alan öğrenci projeleri danışmanlarımıza ve projeye dahil olan öğrencilerimize, Rektörümüz Prof. Dr. Turhan KAÇAR kısa bir konuşma ile teşekkürlerini sundu. Tören sonunda öğrenciler başarı belgelerini Fakültemiz öğretim üyelerinin elinden aldılar. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı toplu mezuniyet töreni, mezun öğrencilerin geleneksel kep atma seremonisi ile son buldu.

7.06.2024

Son Etkinlikler