DEKAN MESAJIMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Fethiye İşletme Fakültesi Dekanı olarak, Fakülte akademik ve idari personelinin bilimsel eğitim ve araştırma yoluyla gelişen, kapsayıcı ve sosyal olarak birbirine bağlı bir topluluk geliştirme konusundaki ortak istekleri ile son derece gurur duyuyorum.
Fakültemiz kurulduğu yıldan bu yana, Rektörlüğümüzün, yerel yönetimlerin, akademisyenlerinin ve mezunlarının desteği ile sürekli gelişerek dönüşüm geçirmektedir.
Küçük sınıflarımız ve öğrenci başarısına kendisi adamış uzman öğretim üyeleri ile verilen eğitim, öğrencilerimizi entelektüel açıdan teşvik edici ve girişken öğrenme ortamının değerli bir üyesine dönüştürmektedir. Aktif eğitim veren Ekonomi ve Finans, İşletme, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümlerimiz ile Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü, öğrencilerin kendilerini bilimsel olarak donatmasını sağlamanın yanında kültürel, ekonomik ve teknolojik ortamlarda da kendilerini öne çıkaracak nüanslara sahip olmalarını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bölümlerimiz, aynı zamanda, eleştirel düşünmeye, takım çalışmasına, etik karar verme ve iletişim becerilerine de odaklanan müfredatlara sahiptir. Yanı sıra Fakültemiz, Sosyal Bilimler Enstitüsü altında "Ekonomi ve Finans", "Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı" ve “Yönetim Bilişim Sistemleri” Tezli Yüksek Lisans Eğitimi ve “Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı” Doktora Programını da sunmaktadır.
Seçkin öğretim üyelerimizin ve idari personelimizin desteği ve rehberliğinde potansiyelinizi keşfetmeniz ve daha da geliştirmeniz için sizleri bekliyoruz.
Prof. Dr. Füsun ÖZERDEM