DEKAN MESAJIFethiye İşletme Fakültesi olarak temel görevimiz öğrencilerimizi bilgi ve beceriler ile donatarak geleceğe hazırlamaktır. Bunun için üniversite ve fakülte yönetimleri, öğretim elemanları, yerel yöneticiler ve bütün paydaşlarımız katkı sunmaktadırlar.
Fethiye İşletme Fakültesinde beş bölüm bulunmaktadır:
-Ekonomi ve Finans
-İşletme
-Turizm İşletmeciliği
-Uluslararası Ticaret ve Lojistik
-Yönetim Bilişim Sistemleri.
Bütün bölümler Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ve Fethiye İşletme Fakültesi’nin ilkeleri doğrultusunda sürekli iyileştirme ve gelişme anlayışı ile hareket etmektedirler.
Fakülte bünyesindeki her bölüm, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmeleri için imkanlar ve fırsatlar oluşturmayı önemsemektedir. Lisansüstü çalışmalar yapmak isteyenler için Ekonomi ve Finans, Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret ile Yönetim Bilişim Sistemleri anabilim dallarında Tezli Yüksek Lisans; Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret anabilim dalında Doktora programları bulunmaktadır.
Fethiye İşletme Fakültesi uluslararası bilinirliğini ve bağlantılarını artırmak yolunda çalışmaktadır. Öğrencilerin uluslararası değişim programlarına katılmaları için her yıl yeni işbirliği anlaşmaları yapılmaktadır. Talep eden öğrencilerin bilimsel projelere katılmaları sağlanmaktadır. Mezun öğrencilerimiz için Fethiye ve çevresi zengin iş olanakları sunmaktadır.
Akademik ve idari çalışanlarımız ile öğrencilerimizin bilimsel, kültürel ve toplumsal beklentilerini karşılayabilmek için çalışıyoruz.
Saygılarımla.
Prof. Dr. Recai COŞKUN
          Dekan V.