DGS ile Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimiz İçin Bilgiler

Kayıtlar 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında Fakültemizde yapılacaktır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- DGS Yerleştirme Sonuç Belgesi (http://oss.osym.gov.tr adresinden alınacak)

2- T.C. Kimlik No beyanı veya  T.C.Kimlik No yazılı nüfus cüzdanı fotokopisi

3- Lise ve Önlisans Diploması Aslı (önlisans diploması henüz alınmadı ise yeni tarihli mezuniyet belgesi)

*2018 yılı Dikey Geçiş Sınavı kayıt tarihleri arasında yükseköğretim kurumlarından mezun olamadığı için kazandığı programa kayıt yaptıramayan ancak kayıt tarihinden sonra stajını tamamlama, bütünleme sınavı, tek ders sınavı vb. başararak mezuniyet hakkı elde eden önlisans öğrencilerinin bu durumlarını belgelemeleri kaydıyla 2018-2019 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılı başlangıcına kadar, 2018 DGS'de kayıt hakkı kazandıkları lisans programlarına kayıt yaptırabilirlerBu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

4- Askerlik Belgesi (29 yaşından büyük erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak olup, 29 yaşından küçük erkek adaylardan  bu belge istenmeyecektir.)

5- 12 adet 4.5x6 ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde çekilmiş, önden görüntülü, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır.)

6- Normal öğrenim ögrencileri herhangi bir ücret ödemeyeceklerdir, ikinci öğretim ve uzaktan öğretim öğrencileri 21-27 Eylül 2018 tarihleri arasında ders kayıtlarını yaptırırken ödeyeceklerdir.  Öğrencilerimiz yurt genelinde herhangi bir Türk Ekonomi Bankası Şubesinde öğrenci numaralarını söyleyerek öğrenim ücretlerini yatırabileceklerdir.

7- Not Belgesi (transkript) ve ders içerikleri 

2018-2019 Öğretim Yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 2018 DGS Sonucunda Yerleşen Öğrenciler için Öğrenci Numarası Sorgulama için tıklayınız.

2018-2019 Öğretim Yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne 2018 DGS Sonucunda Yerleşen Öğrenciler için Öğrenci Bilgi ve Kayıt Formu için tıklayınız. (KAYIT MASASINA GELMEDEN ÖNCE FORMU DOLDURUNUZ. KAYIT FORMUNU DOLDURMAK ZORUNLUDUR)

Üniversitemize bu sene kayıt yaptıracak öğrencilerimizin bilişim hizmetlerinden yararlanabilmeleri için gerekli kullanıcı adı ve şifre öğrenme yöntemi için tıklayınız. (Kullanıcı adı ve şifre almak için öncelikle e-devletten veya yüz yüze kayıt işlemini gerçekleştirmiş olmanız gerekmektedir.)

 

Son Güncelleme Tarihi : 21.09.2018 15:38:04 Okunma Sayısı : 844

Son Duyurular
>