Dekan Mesajı

Sevgili Gençler,

Kuruluş süreci 2011 yılında tamamlanan Fakültemiz bünyesinde;  Ekonomi ve Finans, İşletme, Turizm İşletmeciliği, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Yönetim Bilişim Sistemleri olmak üzere beş bölümde lisans düzeyinde eğitim-öğretim faaliyetleri yürütülecektir. Fakültemiz 4 bölümde; İşletme, Turizm İşletmeciliği, Ekonomi ve Finans ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümleri olarak eğitim-öğretime devam etmektedir.Ayrıca Sosyal Bilimler Enstitüsü altında Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret anabilim dalında yüksek lisans eğitimi verilmektedir. 

Batı Akdeniz kıyısında yer alan ve Muğla iline bağlı olan Fethiye, dünyaca ünlü Ölüdeniz ve Göcek’in yanı sıra, yamaç paraşütü, dalış, kürek vb sporların yapıldığı, eşsiz kumsalları bulunan çok sayıda adaya (Şövalye, Gemile, Kızılada), koya (Afkule, Günlüklü, Katrancı), plaja (Çalış, Karagözler) ve marinaya (Ece, Göcek) sahiptir. Antik çağlardan günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Fethiye sınırları içinde yer alan Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pinara, Letoon ve Ksantos gibi ören yerleri ile maviyle yeşilin kucaklaştığı doğal güzelliklerinin yanı sıra kültür turizmi için de uluslararası öneme sahip bir turizm destinasyonudur.

Fethiye İşletme Fakültesi olarak, Modern teknolojinin tüm olanaklarıyla desteklenilecek Akademik eğitimimizi, uluslararası işletmecilik alanında gelişen ve dünyaya yön veren uygulamalar ile zenginleştirerek, öğrencilerimize her zaman daha iyisine ulaşma fırsatını yaratmak gayretinde olacağız. Ulusal ve uluslararası nitelikte disiplinler arası çalışma ve araştırmalar yapan yüksek lisans ve doktora öğrencileri yetiştirmenin yanı sıra bilgiye, bilime ve teknolojiye ulusal ve uluslararası düzeyde katkıda bulunacak araştırmalar yapmak ve yayınlamak, yüksek kaliteli eğitim ve araştırma yapacak yeterli sayıda öğretim üyesi kadrolarını yaratmak ve gerekli alt yapıyı oluşturmak, bilimsel proje ve hizmetlerle bölgesel anlamda her iki tarafa fayda sağlayacak üniversite-sanayi işbirliğinin kurulmasına öncülük etmek temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır.

Fakültemiz; işletme yönetiminin temel ve güncel konularında donanımlı bir eğitim almanızı sağlayarak, geniş bir yelpaze içerisinde yer alan kariyer basamaklarında hızlı ve sağlam bir şekilde yer bulmanız için gerekli bakış açısını sizlere kazandırmayı amaçlamaktadır. Öğrencilerimize yalnızca akademik bir donanım kazandırmayı değil, aynı zamanda sektörlerin önde gelen işletmeleri ile yürüteceğimiz işbirlikleri aracılığıyla profesyonel deneyimler kazandırmak konusunda da destek olacağız. Bu bağlamda; kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyacını karşılayabilecek nitelikli elemanlar yetiştirmekle yetinmeyip, uzmanlaştığımız ve bilgi birikimimiz olan tüm alanlarda sürekli eğitim programları ile kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve uluslararası kuruluşlarla işbirliğini geliştirmek, bölgesel kalkınma başta olmak üzere ulusal kalkınmaya hizmet etmek konusunda öncü olacağız.

Fethiye İşletme Fakültesi, gücünü ve enerjisini yeniliğinden almaktadır.  Bizler yeniliğimizi, daha iyiye ulaşma yolunda bizleri motive eden önemli bir unsur olarak görüyoruz. Ulusal ve uluslararası akademik alanlarda olduğu kadar, sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz ile hayatın her alanında var olan, geleceğimizi şekillendirmede söz sahibi olabilecek bireyler yetiştirme arzusundayız. Bunu ancak sizler gibi başarılı, dinamik, girişimci, yeniliğe ve gelişime açık, özgüveni yüksek genç işletmeciler ile yapabileceğimizin farkındayız.

Birlikte En İyiye ulaşabilmek üzere, Sizleri Fethiye İşletme Fakültesi’ne bekliyoruz…

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof.Dr. Erdoğan GAVCAR

Dekan

 

Akademik Personel
İdari Personel
AKTS Bilgi Paketi
Öğrenci Bilgi Sistemi
İletişim
DOKÜMAN ARŞİVİ
Yukarı Çık